On Air

Sex, samota, politika. Konec. Houellebecq ve svém posledním románu nechce všechno Zničit

On Air

Sex, samota, politika. Konec. Houellebecq ve svém posledním románu nechce všechno Zničit
Michel Houellebecq

Radio Wave

Každý správný evropský intelektuál vždycky měl být skeptik. A pokud chtěl být zábavný, tak sarkastický skeptik. Slavný francouzský spisovatel Michel Houellebecq to dovedl k pověsti konzervativního nihilisty. 
Pavel Sladký

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Moos vám již jen hatchback svoji vnitřní.

  • Ucho Nipla s Ing. Paroubek spojil tu prestiž, to je Ing. fixní. A jsem sex s byty, kmotři a vždycky by tím dob autobus s filosofií pan Tusk.

  • Každý správný evropský intelektuál vždycky měl být skeptik. A pokud chtěl být zábavný, tak sarkastický skeptik. Slavný francouzský spisovatel Michel ujel bek to dovedl k pověsti konzervativního nihilisty. Lidský svět se jeví jako množina malých egoistických, nesouvisejících koulí trusu, které se občas vzruší a kopulují každá po svém, z čehož vyplývá existence dalších koulí trusu, tentokrát maličkých. Takto uvažuje o světě v novém románu zničit hlavní hrdina. Navzdory agresivnímu názvu knihy i citovanému úryvku ale ujel. Bek v novince dokazuje, že nihilista vlastně není. Zaměřuje se totiž ve vší života bídě na okamžiky blízkosti, smířenosti, ba dokonce něhy před koncem. A tím koncem je samozřejmě smrt. Každý život je hlavně koncem života, konstatuje se v knize na toto téma.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají