On Air

Když se čas ocitne v tísni časové. Komiks Azimut je nádherně nakreslená absurdní hříčka

On Air

Když se čas ocitne v tísni časové. Komiks Azimut je nádherně nakreslená absurdní hříčka
Přebal komiksu Azimut

Radio Wave

Bizarní slovní hříčky z písničky Můj čas ze seriálu Sanitka by ve světě francouzského komiksu Azimut mohly platit doslova. Série, která česky vyšla letos ve dvou svazcích, se totiž odehrává ve světě, kde se čas řídí hodně podivnými pravidly. Lze si ho třeba půjčovat v časové bance, případně vás o něj může připravit bytost zvaná časorváč. Čas tu ale není jediná podivná věc. Jednou z hlavních starostí, kterou zdejší obyvatelé mají, je, že někam zmizel severní pól.
Antonín Tesař

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Můžu.

  • Bizarní slovní hříčky z písničky můj čas lze z Realu sanitka by ve světě francouzského komiksu azimut mohli platit doslova. Tato série, která letos vyšla ve dvou svazcích v češtině, se totiž odehrává ve světě, kde se čas řídí.

  • Hodně podivnými pravidly. Je možné se ho tady půjčovat včas v bance nebo vás o veškerý váš životní čas může připravit bytost zvaná času rváč. Kromě toho tady ale je říše, která je celá černobílá. A jednou z hlavních starostí, kterou zdejší obyvatelé mají, je to, že se někam ztratil severní pól, který má v tomto komiksu podobu králíka. No, jak už jste asi pochopili, azimut je komiks, který bychom mohli zařadit do žánru fantasy, ale daleko víc by mu sedělo označení fantasmagorie. Jeho tvůrci navozují hlavně na absurdní, napůl pohádková vyprávění ve stylu Lewise Carrolla, barona Prášila nebo příběhu 1000 a jedné noci. V hodně rychle dynamicky plynoucím vyprávění se střídá hned několik postav, ale jejich hlavní funkcí je, že nás provádějí právě napříč bizarními prostředími a potkávají. A je jich ještě podivnější obyvatelé. Právě neustálá rychlá akce, která přináší novou a novou radost nonsensu a jedním z hlavních důvodů, proč se tato série tak dobře čte.

Více z pořadu