On Air

Kde se sedělo nejhůř a proč. Kniha Vězení jako zrcadlo společnosti mapuje historii našeho vězeňství

On Air

Kde se sedělo nejhůř a proč. Kniha Vězení jako zrcadlo společnosti mapuje historii našeho vězeňství
Michal Louč, Klára Pinerová a Kristýna Bušková

Radio Wave

Mezinárodní cenu Egona Erwina Kische letos získala kniha Vězení jako zrcadlo společnosti historičky Kláry Pinerové, psycholožky Kristýny Buškové a sociálního antropologa Michala Louče. „Začali jsme se zajímat o Jáchymov v rámci spolku politictivezni.cz a zároveň jsme se všichni tři zabývali 50. lety. Ze společných diskusí vyplynulo, že výzkum vězeňství v podstatě končí rokem 1960, tak jsme si řekli, že bychom mohli společně něco vyzkoumat,“ popisuje začátky Pinerová.
Jarda Petřík

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Na Radio Wave se teď už budeme věnovat tématu vězeňství. Mezinárodní cenu Egona Ervína Kiše letos získala publikace vězení jako zrcadlo společnosti s podtitulem nerovný souboj vědy, politiky a humanity mezi lety 65 až 92 historičky Kláry Pinerové, psycholožky Kristýny Buškové a sociálního antropologa Michala louče. No a všechny tři už v tuto chvíli vítám u nás ve studiu na výživu. Dobré odpoledne.

  • Dobrý den.

  • Dobré odpoledne. Na začátek gratulace k té ceně. Mě by na úvod zajímalo ten počátek vzniku této publikace. Jak se stane, že se historička, psycholožka a sociální antropolog rozhodnou společně věnovat tématu vězeňství v Československu a následně o tom vydají knihu?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají